Úzko spolupracujeme so slovenskými vinárstvami, vína prechádzajú prísnym výberom, aby sme vám poskytli to najlepšie čo slovenské vinárstva produkujú. Nie sme obyčajní obchodníci s vínom, dlhoročné skúsenosti a osobné kontakty s vínármi, prechutnávanie vín počas celého roka priamo v pivnici u vinára zaručujú, že výber vín od nás splní vaše očakávania. Kontaktujte nás, vyberieme a doporučíme vám vína podľa vašej chuti.

V našej ponuke nájdete vína od nasledovných vinárstiev. Vinárstva sú abecedne zoradené.

Mavín - Martin Pomfy - Vinosady

Spoločnosť bola založená v roku 2001. Spočiatku sa zaoberali výrobou sudových vín. Ďalšími rokmi kupovali čo najkvalitnejšie zariadenia do výroby a spracovania hrozna. S novými technologickými zariadeniami a vzdelávaním sa začali rodiť pekné vína. S ročníkom 2006 vstúpili na pole domácich súťaží vín. V našej geografickej polohe sa nerodia vína s uniformitou, každý ročník je úplne iný. Preto každý rok pristupujú k spracovaniu hrozna a k výrobe vína úplne inak. Výrobu sa snažia orientovať ku kombinácií moderného a klasického spôsobu. Ku každému vínu pristupujú individuálne, neustále v pivnici experimentujú. Snažia sa o čo najšetrnejšie spracovanie hrozna, citlivé používanie síry, vína chemicky nestabilizujú, ale iba vymrazujú. Majú vytvorenú užšiu spoluprácu s vinohradníkmi, ktorý im pestujú hrozno z redukovanej produkcie. V blízkej budúcnosti chcú začať s výstavbou novej pivnice, ktorá má slúžiť na zrenie červených vín.

Vinkor - Vinosady

Pôvod vinárstva Vinkor siaha do minulosti dvoch rodín, až do hĺbky niekoľkých desaťročí. Opiera sa o poznatky pestovania najlepších odrôd hrozna rodiny Vrškovcov. V spojení s dlhoročnými skúsenosťami rodiny Zárubovcov v spracovaní hrozna a výrobe vína sa tak spojili dve zložky zaručujúce kvalitný výsledok v podobe tradične dobrého malokarpatského vína.
Počiatky tohto spojenia siahajú až do začiatku 80. rokov, keď sa zväzok týchto rodín stal legitímnym. V terajšej podobe úspešného vinárstva fungujú už od roku 1994. Orientujú sa na výrobu vín, ktorým miestne pôdne a klimatické podmienky malokarpatskej vínnej oblasti najviac vyhovujú: Veltlínske zelené, Chardonnay, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Rulandské biele, Cabernet sauvignon, Dornfelder a Frankovka modrá. Ku kvalite vín významnou mierou prispieva osvedčená technológia ich spracovania a výroby s použitím modernej technológie riadeného kvasenia. Vyrobené vína sú odrodovo typické, ľahké, suché, svieže, chuťovo čisté s lahodnými kyselinami a terroirim malokarpatského podložia.

Vinkova - Pezinok

Firma Vinkova nadväzuje na tradíciu rodinného vinárstva spred roka 1989, ktoré prevádzkoval v malej pivnici na Fučíkovej ulici v Bratislave Juraj Košťál. Po roku 1990 sa vinárstvo, v ktorom okrem otca Juraja pôsobia tiež synovia Juraj a Roman, niekoľkokrát sťahovalo po prenajatých priestoroch. Od roku 2000 využíva Vinkova vlastné priestory na Tehelnej ulici v blízkosti centra Pezinku.
Hlavným zdrojom surovín je výkup hrozna od vinohradníkov z Malokarpatskej, Južnoslovenskej a Stredoslovenskej oblasti. Približne 60 % ročného objemu - 150 000 litrov vína - tvoria biele odrody.
Celá technológia, počínajúc ručným zberom do malých prepraviek, je zameraná na šetrné spracovanie hrozna. Vinárstvo je vybavené pneumatickým lisom, riadeným kvasením a špičkovou filtráciou. Biele  vína zrejú v nerezových, časť červených vín vo veľkých drevených a zvyšok v barikových sudoch, v ktorých by v budúcnosti mala vyzrievať aj časť produkcie bielych vín.

Vinohradníctvo a vinárstvo Miloš Máťuš - Rača

Spoločnosť je pokračovateľom vinohradníckej rodiny Máťušovcov, ktorá má v Rači zapustené hlboké historické korene. Hospodári na cca 12 ha vinohradov. Sú hlboko previazaní s Račou a preto vína vyrábajú len z račianskych vinohradov, ktoré obrábajú a sami kontrolujú. Hrozno sa necháva dozrieť do úplnej zrelosti a vo veľkej prevahe vyrábajú prívlastkové vína alebo kvalitné akostné vína s odrodovým charakterom pre račianske podložie.
Biele vína vyrábajú klasickou metódou s výnimkou riadeného kvasenia, červené vína starou klasickou technológiou. Po šetrnom spracovaní, vínka zrejú v nerezových tankoch, dubových sudoch alebo barrikových sudoch. Vína vyrábajú a fľašujú výlučne bez chemickej stabilizácie.

Vinohradníctvo a vinárstvo Skovajsa - Pezinok

Rodinná firma Skovajsa vznikla v roku 1991 ako vinohradníctvo. Prerušenú tradíciu po starých rodičoch obnovili na vrátených vinohradoch v reštitúcii. Teraz hospodária v Pezinku a v Limbachu na 5 ha viníc, kde spracovávajú len vlastné hrozno a produkujú 25 000 l až 30 000 l vína ročne. Víno v malom vyrábali už v začiatkoch svojho vinohradníctva a do súčasnej podoby sa firma vyvinula až po niekoľkých rokoch. Ako mladí výrobcovia upustili od klasických postupov a pristúpili k šetrnému spracovaniu hrozna a k reduktívnej technológii výroby vína, ktorá umožňuje dodávať na trh moderné svieže vína s výraznou odrodovou arómou.
Produkciu tvorí zhruba z dvoch tretín biele víno. Tento pomer vín sa snažia vyrovnávať v prospech červeného vína ďalšou výsadbou nových viníc. Najnovšie vysadený Neronet už dal panenskú úrodu v roku 2009. Odrodovú skladbu tvorí 5 bielych a 5 červených vín.

Vins Winery - Vinosady

Malá rodinná vinárska firma, založená v roku 2004. V roku 2006 z tradičných odrôd malokarpatskej vinohradníckej oblasti ako je Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Svätovavrinecké a Frankovka modrá, vyrobili prvé vína s prívlastkom, ktoré boli ocenené aj na výstavách vín. V roku 2007, sortiment rozšírili o ďalšie odrody ako napríklad Rulandské biele, Muller Thurgau, Sauvignon, Devín a z modrých odrôd Cabernet Sauvignon. Hrozno nakupujú od vinohradníkov, s ktorými spolupracujú už dlhší čas a dopestovávajú pre Vins kvalitnú surovinu a dodržiavajúc odrodovú skladbu.
V roku 2007 a 2008 podstatnú časť financií investovali na nákup modernej technológie, od šetrného spracovania hrozna, cez pneumatický lis, vinifikátor na modré odrody, systém riadenej fermentácie a ďalšie technológie.

Víno Mrva & Stanko - Trnava

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko vznikla v roku 1997. Založili ju profesionálne úplne odlišní dvaja ľudia - Ing. Peter Stanko, ktorý pôvodne vlastnil reklamnú agentúru a vinár Ing. Vladimír Mrva.
Hneď spočiatku si predsavzali, že budú vyrábať iba slovenské odrodové vína špičkovej kvality pre náročných zákazníkov. V prvom roku svojej existencie vyrobili okolo 12 tisíc fliaš vína. Presadiť sa však s novou kvalitou v prostredí ešte zaťaženom konvenčnými zvyklosťami a v silnejúcej konkurencii nebolo jednoduché. Svojho zámeru sa ale nevzdali. Víno s ich značkou si postupne získavalo svojich priaznivcov a firma zaujímala čoraz pevnejšie pozície na slovenskom trhu s vínom.
Spoločnosť Víno Mrva & Stanko objemom výroby vína sa radí medzi stredne veľké vinárske firmy pôsobiace na Slovensku. Jej produkcia vína za takmer desať rokov vzrástla na  ročne okolo 350 tisíc fliaš, výlučne akostných vín s prívlastkom, akostných odrodových vín a značkových vín, približne z pätnástich preferovaných odrôd viniča.

Víno Pavelka - Pezinok

Spoločnosť sa nachádza v Malokarpatskej oblasti, ktorá je najvýznamnejšia oblasť na výrobu vína na Slovensku. Značka Pavelka sa medzi slovenskými vinami objavila v roku 1995. Pri jej zrode stáli rozpad družstevného vinohradníctva a ambície vinárov Milana Pavelku a Milana Soboliča vyrábať najlepšie odrodové vína v malokarpatskom regióne. Obaja mali v tom čase za sebou roky skúseností s pestovaním hrozna a výrobou vína v podmienkach družstevného hospodárenia i niekoľkogeneračnú rodinnú tradíciu. Preto v roku 1995 založili združenie Víno Pavelka, ktorú v roku 1999 pretransformovali na spoločnosť VPS, s.r.o. Dnes víno so značkou Pavelka, patrí medzi najvyššie hodnotené vína Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Vinárstvo Zápražný - Vinosady

Juraj Zápražný založil vinárstvo v roku 1999 a pokračuje tak v rodinnej tradícii, ktorú prevzal po svojom otcovi. Rodinná firma obhospodaruje niekoľko hektárov vlastných vinohradov a ďalšie hrozno nakupuje od vinohradníkov z Malokarpatskej, Nitrianskej a Južnoslovenskej oblasti. Hlavnými odrodami tohto vinárstva sú Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky a Rulandské biele. Okrem týchto odrôd ďalej spracovávajú aj Chardonnay, Cabernet Sauvignon ako aj Rulandské modré a ďalšie odrody. Zaradili sa medzi špičkových producentov vín na Slovensku.

Úzko spolupracujeme aj s ďalšími vinárstvami:

Elesko, Dubová - nové vinárstvo s najmodernejšími technológiami
Chowaniec- Krajčírovič, Svätý Jur - vínárstvo z miesta presláveného vinárstvom
Strekov 1075, Strekov - vinárstvo z juhu Slovenska, s tradičnou technológiou
Víno Blaho, Zeleneč - špecialista na červené vína, aj slovenské novošľachtence
Vinárstvo Ratúzsky, Vinosady - malé vinárstvo v Malých Karpatoch
Vinárstvo Šulvin, Ružindol - vynikajúce vína, aj starších ročníkov